Chcesz odnowić wygląd mieszkania bez zbyt dużych kosztów? Sztukateria to idealny pomysł na nadanie pomieszczeniom nowego charakteru.

Budowane jeszcze na początku XX wieku dworki i kamienice przyciągały uwagę swoimi bogato zdobionymi elewacjami. Potem o detalach architektonicznych jak gzymsy, kolumny, bonie czy wsporniki zapomniano. Teraz znów cieszą się rosnącym zainteresowaniem w nowej odsłonie – wykonane z lekkiego i wytrzymałego styropianu.

 

Kojarzona kiedyś głównie ze starszymi, zabytkowymi budynkami sztukateria elewacyjna znów wraca do łask. Można zobaczyć ją na domach, hotelach, apartamentach, a także wielu innych obiektach, które dzięki niej uzyskują całkowicie nowy wymiar.

 

Gotowa sztukateria elewacyjna

Kiedyś sztukateria elewacyjna wytwarzana była z gipsu i kamienia – fantazyjne kształty, tak popularne zwłaszcza w okresie renesansu i baroku, otrzymywano poprzez czasochłonny proces kucia.

 

Teraz sztukateria elewacyjna nie jest tak wymagająca w realizacji, a przy tym jest znacznie tańsza. Można kupić ją w wielu gotowych wariantach, między innymi jako listwy okienne, nadokienniki, podokienniki, gzymsy, zworniki, bonie, kolumny, wsporniki czy łuki. To wszystko za sprawą styropianu, który stał się głównym materiałem używanym do produkcji tego typu ozdób.

 

Styropianowa sztukateria – tania i wytrzymała

Do produkcji nowoczesnych sztukaterii najczęściej stosuje się styropian ESP200, czyli polistyren ekspandowany, który cechuje się lekkością i długą żywotnością. Z zewnątrz powlekany jest specjalnymi tynkami na bazie żywicy, które nadają mu jednolity wygląd oraz dodatkową twardość.

 

Zalety styropianowej sztukaterii elewacyjnej:

– szeroka gama wzorów do wyboru

– wieloletnia trwałość i wytrzymałość

– odporność na warunki atmosferyczne

– elastyczność i łatwe dopasowanie

– lekkość dla prostszego montażu

– szybka instalacja na klej

– nadaje się do malowania

– bardzo atrakcyjne ceny

 

Styro-Gzyms – sztukateria elewacyjna dla wymagających

Firma Styro-Gzyms od lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości sztukaterii zewnętrznej i wewnętrznej. Dzisiaj jej wyroby widnieją na wielu budynkach w całym kraju – domach, dworkach, kamienicach.

 

Zamówienia na ozdoby Styro-Gzyms można składać również w sklepie internetowym firmy pod adresem: https://styro-gzyms.pl/. Poza pełną gamą gotowych wzorów firma wykonuje sztukaterie według własnego projektu klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here