Wymiana opon sezonowych to jeden z obowiązków każdego kierowcy. Dzięki temu pojazd zawsze jest gotowy do trasy i cechuje się sporym bezpieczeństwem. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielną wymianę opon, zadbaj o ich odpowiednie przechowywanie. W tym celu warto zainwestować w produkty, które mogą służyć także do przechowywania narzędzi i akcesoriów. Należą do nich:

  • stojak na opony i regał warsztatowy
  • wieszak na koła i stojak na koła
  • regał garażowy i regały do garażu

Funkcjonalny stojak na opony, regał warsztatowy

Odpowiednie przechowywanie opon samochodowych wpływa na ich żywotność i funkcjonalność. Jeśli nie będziesz ich właściwie przechowywać może się okazać, że ulegną odkształceniu, a ich powierzchnia zniszczy się. Czasem może też dojść do rozlania substancji żrącej lub agresywnego rozpuszczalnika. Może to osłabić opony i przyspieszyć ich zużycie.

Warto zatem wyposażyć swój garaż lub piwnicę w stojak na opony, regał warsztatowy albo tym podobny produkt. Dzięki niemu ogumienie zawsze będzie w odpowiednim miejscu. Ułatwi Ci to wyciąganie tych elementów z magazynu i nie będziesz musiał ich szukać. Taki stojak pozwoli też zabezpieczyć gumowe elementy przed odkształceniami.

Wieszak na koła, stojak na koła i produkty do przechowywania felg

Podczas zmiany ogumienia z zimowego na letnie i odwrotnie często zmieniane są jedynie opony, a w kołach pozostają te same felgi. Jednak spora część kierowców wybiera wymianę obu tych elementów jednocześnie. Jeśli posiadasz koła z felgami na zmianę, możesz szybciej przeprowadzić wymianę w sezonie.

Niestety kolejny komplet kół wymaga nieco więcej miejsca do przechowywania. Warto zatem zainwestować w wieszak na koła, stojak na koła i inne produkty do przechowywania felg. Dzięki nim koła zawsze znajdą się w ładzie i porządku. Szczególnie polecane są takie akcesoria do wyposażenia zakładów wulkanizacyjnych i warsztatów samochodowych, gdzie znajduje się większa ilość takich elementów.

Regał garażowy, regały do garażu na inne akcesoria

Garaż często jest miejscem, do którego trafiają różnego rodzaju przedmioty sporadycznie używane w domu. Opony to nie jedyne elementy, jakie zajmują w tym pomieszczeniu sporą przestrzeń. Sięgając po wysokiej jakości regał garażowy, regały do garażu czy funkcjonalne stojaki będziesz mógł przechowywać na nim także narzędzia, czy części samochodowe. Takie akcesoria pomogą w zachowaniu porządku w garażu, a także ocenę stanu posiadania poszczególnych akcesoriów. Duże produkty o sporej trwałości pozwolą przez długi czas cieszyć się ich funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here