Poddasze jest bardzo specyficzne. Wybierają je zazwyczaj osoby, które są wyjątkowo kreatywne i chcą się wyróżniać. Aranżacja poddasza jest dość skomplikowana, lecz dobrze urządzone poddasze potrafi oddać włożony w nie trud po stokroć.

Pierwszym problemem jest zazwyczaj fakt, że większość mebli musi być robiona na wymiar, ponieważ skosy komplikują cały metraż. Kolejnym elementem poddasza, który wymaga dłuższej uwagi przy jego aranżacji, jest przestrzeń okienna. Decydując się na wnętrze na poddaszu trzeba mieć świadomość, że aranżacja okienna musi być stylowa, ale i wysoce funkcjonalna, ponieważ poddasze w okresie lata bardzo mocno się nagrzewa. Na szczęście takie rozwiązania jak rolety i plisy dachowe skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i zapewniają stylowy i elegancki wygląd. Jak dobrać rolety i plisy dachowe do naszych wnętrz i czym kierować się podczas ich wyboru?

Plisy dachowe, czyli najwyższy stopień funkcjonalności i elegancji

Plisy dachowe zdecydowanie różnią się od tradycyjnych rolet. W plisach dachowych materiał układa się w charakterystyczną harmonijkę i może być przesuwany zarówno w górę jak i w dół. Takie rozwiązanie daje całkowicie nowe możliwości kontrolowania zaciemnienia i temperatury danego wnętrza. Plisy dachowe wykonane z materiału metalizującego skutecznie odbijają promienie słoneczne dzięki czemu możemy z powodzeniem osłaniać nasze poddasze przed nadmiernym nagrzaniem. Ustawienie materiału w dolnej części okna sprawi, że rankiem obudzi nas przyjemny chłód i rozświetlona sypialnia, a nie promienie słońca padające prosto na twarz.

Plisy dachowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Ich minimalistyczny charakter świetnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w stylu industrialnym, czy nowoczesnym. Plisy dachowe sprawdzą się w kuchni, sypialni, salonie, czy pokoju dziecięcym. Dostępne są one w wielu kolorach, które możesz sprawdzić na stronie cenionego producenta plis dachowych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/plisy-dachowe-437.html.

Rolety dachowe, czyli skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem

Rolety dachowe tylko na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne rolety. Główną różnicą jest specjalna konstrukcja rolet dachowych, która pozwala na poprowadzenie ich maksymalnie blisko tafli okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu materiał rolety nie powiewa na wietrze nawet gdy okno jest szeroko otwarte. W roletach dachowych nie znajdziemy popularnego mechanizmu koralikowego, czy sznurkowego, ponieważ zastosowano w nich mechanizm, który samoistnie zwija roletę do kasety.

Wygląd rolet dachowych jest dzięki temu rozwiązaniu jeszcze bardziej elegancki i stylowy. Wybierając rolety dachowe z materiału metalizującego możemy skutecznie chronić nasze poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rolety dachowe dostępne są w wielu modnych kolorach i wzorach, dlatego dopasowanie ich do konkretnego wnętrza jest bajecznie proste. Rolety dachowe świetnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w minimalistycznym stylu. Jeśli chcesz zobaczyć jakie kolory rolet dachowych są obecnie najbardziej modne, to koniecznie sprawdź stronę producenta rolet dachowych https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here