Drewno zalicza się do materiałów, które niezwykle często wykorzystywane są do udekorowania elewacji budynków lub stworzenia różnego rodzaju konstrukcji ogrodowych. Takie zastosowanie drewna wymaga zapewnienia odpowiedniej ochrony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych w tym szkodliwych czynników atmosferycznych.

Drewniane elementy, które znajdują się na zewnątrz budynków, są zdecydowanie bardziej narażone na zniszczenie. Ich proces degradacji może być nawet kilkukrotnie szybszy i bardziej intensywny niż w przypadku drewna znajdującego się w pomieszczeniach zamkniętych. W takim przypadku warto zadbać o dobrą ochronę drewnianej powierzchni, która zagwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałości, tak by nie była konieczna zbyt częsta regeneracja drewna.

Szkodliwe działanie promieniowania UV, nagła zmiana temperatury, wilgoć, wiatr, czy żer os są nieodzownymi elementami, z którymi styka się drewno każdego sezonu. Wraz z upływem czasu możemy zauważyć, że nie każda powłoka ochronna zapewnia nam kompleksową ochronę. Decydując się na zabezpieczenie drewna mamy do wyboru wiele różnego rodzaju środków, w tym lazury ochronne. Wybierając ochronę w postaci lazury, warto zwrócić uwagę na jej skład i wybrać pełnowartościowy produkt o wysokim stopniu zabezpieczenia drewna i trwałości powłoki.

Wiele produktów z kategorii lazur do drewna nie stanowi kompletnej ochrony, przez co naraża nas na częste odnawianie lub ponowną walkę o przywrócenie dawnego wyglądu drewna. Wybierając lazurę, musimy pamiętać, że drewno przed jej położeniem powinno być odpowiednio zabezpieczone środkiem impregnującym i powłoką gruntującą. Tu z pomocą przychodzą na gotowe produkty typu 3w1, które zawierają wszystkie niezbędne składniki w jednej gotowej mieszance. Do takich produktów z pewnością możemy zaliczyć lazurę ochronną do drewna Remmers 3w1, która bardzo dobrze spełni swoje zadanie i kompleksowo zabezpieczy drewno na wiele miesięcy.

Kompleksowe rozwiązania klasy premium są od lat doceniane przez profesjonalne firmy wykończeniowe, które wiedzą jak ważna jest trwałość i wysoka jakość ochrony. Tylko wybór najwyższej jakości lazury do drewna, gwarantuje nam spokój i brak konieczności dokonywania częstych i pracochłonnych poprawek, jak może to mieć miejsce w przypadku wyboru produktów z najniższej półki cenowej.

Remmers 3w1 – lazura do drewna stosowanego na zewnątrz budynków

Remmers to gotowe lazury do drewna klasy premium, które zapewniają najwyżej jakości ochronę drewna na zewnątrz budynków. W ofercie firmy możemy znaleźć takie lazury jak:

HK-Lasur – wysokiej jakości, dekoracyjna lazura ochronna do drewna 3w1, której mieszanka oparta jest o rozpuszczalniki,

HK-Lasur Grey-Protect – lazura dekoracyjna do drewna, która zapewnia wysokiej jakości ochronę 3w1 i nadaje drewnu odcienie szarości,

Holzschutz-Creme – krem lazurujący na bazie rozpuszczalników, który zapewnia wysoki komfort pracy dzięki podwyższonej gęstości.

HK-Lasur – właściwości lazury do drewna 3w1

Lazura do drewna HK-Lasur 3w1 to najczęściej wybierany produkt firmy Remmers. Swoją popularność zawdzięcza doskonałym właściwościom ochronnym, które chronią drewno przed sinizną, wilgocią, żerowaniem os, pleśnią, grzybami oraz powstawaniem zgnilizny. Warstwa lazury głęboko wnika w strukturę, tworząc oddychającą i niełuszczącą się barierę.

HK-Lasur Grey-Protect

HK-Lasur Grey-Protect podobnie jak wyżej opisana lazura HK-Lasur, doskonale chroni drewno przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a dodatkowo wyróżnia się gamą kolorów, która nadaje drewnu odcienie szarości. Lazury ochronne HK-Lasur Grey-Protect można mieszać ze sobą i tworzyć własne odcienie.

Holzschutz-Creme

Holzschutz-Creme to krem lazurujący, który zapewnia doskonałą ochronę drewna przed wilgocią, promieniowaniem UV, żerem os, sinizną, grzybami i pleśnią, a dodatkowo dzięki swojej podwyższonej gęstości i lepkości pozwala na wygodne nakładanie lazury w trudnodostępnych miejscach bez obaw, że lazura będzie nam kapała lub ściekała pod wpływem grawitacji.

Bez względu na wybrany rodzaj lazury do drewna firmy Remmers, zawsze otrzymujesz produkt najwyższej jakości z gwarancją doskonałego krycia i długotrwałej ochrony. Wszystkie produkty firmy Remmers, dostępne w sklepie internetowym mbksklep.pl są przeznaczone zarówno dla osób, profesjonalnie zabezpieczających drewno, jak i osób, które chcą samodzielnie i na długi czas zadbać o jakość ochrony swojej elewacji lub drewnianych elementów w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here