Nie jestem statystycznym polakiem! Uwielbiam czytać książki! Mam ich w domu setki, prawdę powiedziawszy wiele z nich kupiłem, dając się zwieść swojemu nałogowi kupowania i nie zajrzałem do nich ani razu. Ale niezależnie czy je przeczytałem czy nie, to gdzieś muszę je trzymać. Ale jak przechowywać książki, kiedy ma się ich takie ilości? Można oczywiście je spakować i zanieść do piwnicy, albo sprzedać, ale każdy bibliofil wie, że to rozwiązuje problem tymczasowo (bo przecież jak się zrobiło miejsce, to można iść do księgarni i dokupić nowe książki!). Zatem może na razie skupmy się na meblach, jakie można wykorzystać do przechowywania literatury w mieszkaniu.

Półka na książki

Półka jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem w temacie przechowywania książek, jakie potrafię sobie wyrazić. Czym górują nad innymi? Na przykład tym, że nie zajmują dużo miejsca, wykorzystuje się przecież przestrzeń na ścianie. Nie mam jakiejś złotej zasady w doborze półki na książki do mieszkania, ale na pewno warto pamiętać o tym, że jednak książki potrafią naprawdę sporo ważyć, więc półka i jej zamocowanie musi być bardzo solidne. Spotkamy się też z całą gamą gadżeciarskich rozwiń, jak na przykład: niewidzialna półka, na które książki wyglądają, jakby lewitowały, albo podparcie do książek w kształcie Mistrza Yody, który za pomocą mocy powstrzymuje je przed przewróceniem!

A może jednak jakiś regał?

Z drugiej strony regał na książki to jednak klasyka! Nie ma chyba innego rozwiązania, które tak dobrze wygląda, jak biblioteczka pełna książek. Jakie jeszcze zalety posiada taki regał? No na przykład taką, że większość regałów na książki daje nam możliwość zmiany ustawień półek, a co za tym idzie, możemy sobie bardzo łatwo posegregować książki wielkościami i dla każdej znaleźć konkretne miejsce. Przecież nie ma nic piękniejszego w domu, niż wypełniona po brzegi książkami biblioteczka. Innym plusem jest także to, że regał na książki zawsze można dopasować do pozostałych mebli – kolorem i stylistyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here