Jak wybrać termoizolację? Czym się kierować w wyborze styropianu? To bardzo częste pytania, w przypadku ocieplania budynku. Jak dokonać właściwego wyboru, gdy rynek oferuje tak wiele rozmaitych styropianów, różniących się producentem, krajem pochodzenia, ceną, jakością, przeznaczeniem, grubością itd.? Dobór styropianu nie może być przypadkowy, o czym wiedzą specjaliści z hurtowni styropianu w Szczecinie. Jeśli nie jesteś pewien, który materiał do ocieplenia elewacji budynku wybrać, koniecznie skorzystaj z ich pomocy.

Oprócz tego, polecamy także przejrzeć poniższy tekst, który może rozwiać niektóre wątpliwości na temat styropianu, jego właściwości oraz zakupu.

Styropian – cena i grubość

Rada na początek, to nigdy nie kieruj się samą ceną w czasie zakupu styropianu. Istnieje bowiem kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę. Drugi bardzo ważny szczegół to np. grubość płytek. Jeśli widzisz w sklepie dwie różne paczki styropianu i obie kosztują tyle samo, nie znaczy, że ocieplisz nimi taką samą powierzchnię swojej elewacji. W jednej paczce może być bowiem 10 sztuk styropianu, a w drugiej 5. Wszystko zależy w tym przypadku właśnie od grubości styropianu. Właśnie na takie niewidoczne różnice musisz zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu i nie żałować swojej decyzji. W takiej sytuacji wychodzi bowiem na jaw, że paczka styropianu innej paczce jest nierówna. Grubsze płyty, to konieczność dokonania większego zakupu i tym samym poniesienia większych kosztów.

Jak kupować styropian – parametr lambda

Wiesz już, że w sklepie musisz zwracać uwagę na cenę i grubość styropianu, ale czy to jedyne czynniki istotne w czasie zakupu materiałów termoizolacyjnych? Gdy już sprawdzisz, czy cena dotyczy paczki czy jednego metra sześciennego oraz policzysz ilość płytek w opakowaniu, dowiedz się także, jaki parametr lambda posiada produkt.

Cieńszy styropian czasami jest lepszy, ma lepszą jakość, skuteczniej chroni przed zimnem i tym samym obniża znacząco rachunki za ogrzewanie zimą. Właśnie dlatego musisz zwracać uwagę na parametr lambda – im jest on niższy tym lepiej dla ciebie. Oznacza to bowiem lepszą ochronę przed utratą ciepła.

Wybierając się zatem do hurtowni styropianu w Szczecinie, poproś o pomoc obsługę lub samodzielnie, z naszymi wskazówkami, dobierz odpowiedni materiał termoizolacyjny. Prawidłowo dobrany styropian jest bowiem podstawą do uzyskania ciepła zimą, chłodu latem oraz oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Gdzie kupić styropian – transport

Kolejnym punktem, przy którym warto się zatrzymać na dłużej są koszty transportu. Niezależnie od tego, gdzie dokonujesz zakupu styropianu, musisz liczyć się z tym, że kupisz go dość sporo i będziesz musiał zadbać o jego bezpieczne dostarczenie do twojego budynku.

Właśnie w tym miejscu pojawia się główny argument przemawiający za skorzystaniem z usług hurtowni, a nie np. marketu budowlanego. Dlaczego? Bowiem bardzo często markety wyceniają swój transport na kilka bądź kilkanaście banknotów stuzłotowych, tymczasem hurtownia to rozsądny zakup ocieplenia i jednocześnie darmowa dostawa styropianu na budowę.

Właśnie dlatego polecamy ci przejrzenie ofert dostępnych online, zwłaszcza hurtowni znajdujących się w pobliżu twojego domu, abyś mógł zaoszczędzić duże pieniądze. Nie ignoruj tej rady, zapamiętaj ją i korzystaj z niej, np. przed dokonaniem zakupów, kiedy możesz jeszcze zapytać o koszty dostawy. Zbyt późne zadanie tego pytania może się bowiem wiązać z przepłaceniem. Nie chcesz przecież zapłacić tyle samo za transport, co za sam zakup materiałów budowlanych, w tym styropianu, prawda?

Kolor styropianu

Hurtownie oferują obecnie dwa rodzaje styropianu – trwalszy grafitowy, charakteryzujący się dużą odpornością na wodę i tym samym pleśń oraz biały (tradycyjny).

Do wyboru także masz styropian frezowany, prostszy w dopasowywaniu i tym samym odporny na powstawanie mostków termicznych, a także najpopularniejszy obecnie na rynku styropian elewacyjny – prosty w montażu, niedrogi, skuteczny oraz bezpieczny dla środowiska.

Najlepsza hurtowania styropianu

Powtórzmy zatem, że najlepszym sposobem dokonania właściwego zakupu jest przejrzenie ofert online, zwłaszcza produktów hurtowni styropianu ze Szczecina, która znajduje się najbliżej twojego budynku. W ten sposób możesz bowiem zaoszczędzić na transporcie styropianu nawet kilka tysięcy złotych.

Porównuj, zestawiaj, analizuj i przeglądaj oferty różnych miejsc, ale miej na uwadze, że lokalne hurtownie muszą walczyć o klienta, więc proponują niezwykle dogodne warunki umowy, niewysokie ceny oraz profesjonalną pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here