W małych mieszkaniach, gdzie nie ma osobnych sypialni, praktyczna aranżacja przestrzeni wypoczynkowej jest na wagę złota! Często salon, nazywany czasami pokojem wypoczynkowym lub gościnnym, w nocy zamienia się w sypialnie. Zwykła kanapa daje nam niewiele możliwości ugoszczenia znajomych, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest mały narożnik z funkcją spania, który o wiele lepiej sprawdzi się zarówno na imprezie, jak i w nocnym wypoczynku. Wybór narożników jest ogromny, występują one w setkach modeli, wielu wersjach wyposażenia, nie wspominając już o tysiącach kolorów obszyć tapicerki! Na dodatek rozpiętość cenowa jest ogromna! Można kupić mały narożnik z funkcją spania do 800 zł, można kupić także za kilka tysięcy. Jak przy takiej ilości wybrać ten właściwy?

Co powinien mieć narożnik?

Początki narożników sięgają lat 40-stych ubiegłego, wtedy to właśnie amerykański stylista mebli Harvey Probeer zaprojektował pierwszą… kanapę narożną, bo tak wtedy nazywano narożniki. Z zasady miały być one meblem dedykowanym dla singli mieszkających w mieszkaniach jednopokojowych, czyli w kawalerkach, jednak ze względu na swoją praktyczność szybko zawojowały także salony i sypialnie! Najlepszy narożnik z funkcją spania powinien posiadać:

  • jedną lub dwie komory na pościel
  • możliwość zmiany ustawień na prawo/lewo
  • poduszki do oparcia
  • maksymalnie plamoodporną tkaninę

Poza tym na pewno polecamy zamówienie narożnika na wymiar, a nie zakup w sieciówce. Dlaczego? Ponieważ często narożniki stawiane są we wnękach lub w innych miejscach z ograniczonym dostępem. Jeżeli zakupimy kanapę narożną bezpośrednio u dystrybutora, to będzie ona miała standardowe rozmiary, przez co dopasowanie jej do naszych potrzeb może okazać się bardzo trudne, a nawet wręcz niemożliwe. Cena w obu przypadkach jest bardzo podobna, a indywidualne podejście zdecydowanie przemawia za skorzystaniem z profesjonalnej firmy tworzącej meble na wymiar. Będziemy mieli także pewność, że nasz mały narożnik z funkcją spania pasuje idealnie do naszego małego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here