Zaranżowanie wnętrz w kamienicy, dla osób, które wcześniej mieszkały w blokach lub domach jednorodzinnych, może okazać się kolosalnym wyzwaniem. Główne przeszkody, na jakie możemy napotkać to:

  • bardzo nietypowe wielkości pomieszczeń
  • klasyczny charakter mieszkania

Ale uwierzcie, mieszkaniami w kamienicy naprawdę warto się zaintereswać, przy odrobinie pracy i pomysłowości może to być genialna alternatywa dla bloków. Trzeba jedynie sprostać kilku wyzwaniom, jakie niesie za sobą aranżacja mieszkania w kamienicy, by móc potem cieszyć się przytulnym i nowoczesnym gniazdkiem.

Wady mieszkania w kamienicy

Jeżeli chodzi o wspomnianą wyżej wielkość pomieszczeń, to weźmy pod uwagę to, że większość pokoi w kamienicach ma wysokość około 3 metrów, natomiast standardem w blokach jest 2,2 metra do 2,6 metra. Pytanie czy należy to traktować jako wadę? Jak dla nas zwiększona wysokość to też większe możliwości urządzenia naszych nowych 4 kątów. Możemy sobie na przykład bez problemu pozwolić na łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym czy na wiszący żyrandol! Problemów należy szukać gdzie indziej, na przykład w tym, że kamienice mają specyficzne klatki schodowe, które często są zaniedbane i nie mają windy. To taki problem, który w dłuższym okresie czasu może okazać się uciążliwy, bo wnoszenie mebli czy choćby zakupów na 3 czy 4 piętro do najprzyjemniejszych czynności nie należy.

Nowoczesna aranżacja mieszkania w kamienicy?

Mając na myśli nowoczesną aranżację chodzi nam tak naprawdę o połączenie nowoczesnego stylu z klasycznym klimatem. Najprościej rzecz ujmując musimy odnowić i odświeżyć wnętrza, ale zachować to co w nich było, na przykład piec kaflowy czy zdobienia na suficie. Jeżeli chodzi o kolory ścian to zdecydowanie powinniśmy iść w stronę bieli, ewentualnie beżu – musi być jasno, w przeciwnym razie pokoje stracą swój charakter. Możemy natomiast trochę zaszaleć z dodatkami, jeżeli ściany są jasne, to meble możemy wybrać ciemniejsze, będą bardzo przyjemnie kontrastowały na jasnym tle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here