Jeżeli robicie remont samodzielnie, bo nie możecie lub nie chcecie korzystać z usług firmy remontowo-budowlanej, to bardzo możliwe, że prędzej czy później natraficie na jakiś problem. Wiem to z własnego doświadczenia! Moim problem okazał się sufit, a raczej jego malowanie. Wyglądało to tak, że mimo wielokrotnego malowania, na suficie cały czas pojawiały się smugi. Przy zgaszonym świetle sufit sprawiał wrażenie gładkiego, natomiast kiedy światło było zapalone, było widać smugi. Początkowo myślałem, że to kwestia malowania złą farbą lub w złym kierunku, ale tą samą farbą malowałem inne pomieszczenia w domu, więc te powodu odrzuciłem. Więc jak malować sufit? Poczytałem, zagłębiłem się w ten temat, przeanalizowałem, wyciągnąłem wnioski i teraz mój sufit jest śnieżnobiały i gładki!

Malowanie sufitu – praktyczne wskazówki

Żebyście byli zadowoleni z efektu malowania sufitu to trzeba sobie ten etap remontu podzielić na 2 etapy: to co robimy przed malowaniem i samo malowanie. To, na czym musimy się skupić wygląda następująco:

  • przygotuj materiały i narzędzia
  • przygotuj i zabezpiecz pomieszczenie
  • przygotuj powierzchnie – gipsowanie, gruntowanie
  • najpierw pomaluj boki i narożniki pędzlem
  • maluj sufit wałkiem zachowując zasadę – od okna a nie do okna!

Teraz kilka słów wyjaśnienia. Jeżeli chodzi o farbę, to warto jednak zainwestować w markowe produkty, bo to się może nam zwrócić. Farby niższej jakości mogą nie kryć tak dobrze, przez co możemy być zmuszeni do malowania wielokrotnego (a na to szkoda czasu) lub w najgorszym wypadku na zakup jeszcze jednej puszki farby (a na to szkoda pieniędzy). Do wyboru mamy bardzo dużą ilość marek: Dulux, Dekoral, Śnieżka, Nobiles. Warto również iść tym tropem decydując się na zakup wałków i pędzli. Mogę one nam służyć przez kolejne lata i wykonać z nami jeszcze wiele, wiele remontów. Maluj wałkiem raz przy razie i koniecznie pamiętaj o zasadzie „do okna”, w przeciwnym razie może się okazać, że powstaną kolejne smugi, z którymi już będzie ciężko sobie poradzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here