Toalety publiczne nie mają zbyt dobrej sławy. Wiele osób stara się omijać je z daleka i korzystać z nich jak najrzadziej. Z czego to wynika i czy można to naprawić? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania przybliżając jednocześnie 5 rzeczy, które najbardziej irytuje użytkowników toalet publicznych. Już teraz zdradzimy, że bardzo ważny jest dobór odpowiedniej suszarki do rąk, gdyż model modelowi nierówny.

Top 1: Brak papieru toaletowego w kabinach

Pierwszą kwestią, która chyba irytuje wszystkich najbardziej jest brak papieru toaletowego w kabinach. Niestety taka sytuacja zdarza się bardzo często i jest podyktowana niewłaściwie pojmowaną oszczędnością. Otóż zarządzający pomni aktom wandalizmu czy wypadkom związanym z rolką papieru zamoczoną lub co gorsza spuszczoną w toalecie, ograniczają jego ilość wkładając zapas jedynie do jednej kabiny. Często zatem osoby korzystające z takiej toalety najpierw muszą znaleźć tę, która jest funkcjonalna, w sytuacji, gdy w innej zabraknie papieru. Tę kwestię można w łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy montaż zamykanego pojemnika na papier toaletowy, który jednocześnie wyposażony jest w przezroczystą część ułatwiającą kontrolę ilości papieru. Oczywiście konieczna jest również dbałość ekipy sprzątającej o jego regularne uzupełnianie.

Top 2: mydło zamiast dozownika do rąk bądź wylane środki higieniczne

Kolejną zbrodnią w toaletach publicznych jest stosowanie mydła w kostce. Ten relikt PRL można jeszcze spotkać w niektórych toaletach publicznych. Korzystanie z takiego środka higienicznego po pierwsze nie jest zbyt higieniczne, a po drugie niesie ze sobą ryzyko wyślizgnięcia z ręki i wylądowania na podłodze, notabene często niezbyt czystej. Zastosowanie dozownika, nawet tego najzwyklejszego może rozwiązać problem. Tutaj również zastosowanie okienka pozwala na kontrolę ilości mydła w płynie lub pianie, a zastosowanie modelu z zaworem niekapkiem powoduje, że na rancie nie widać nieestetycznych plam z mydła.

Top 3: brak wkładek na deskę sedesową

Wiele osób na samą myśl o siedzeniu na desce sedesowej w toalecie publicznej dostaje „białej gorączki”. Zatem albo w ogóle unikają jak ognia takich miejsc albo starają się korzystać z niej bezdotykowo. To powoduje, że toalety bardzo często pod względem higieny pozostawiają wiele do życzenia, a można by temu zapobiec. Wciąż jeszcze niepopularne, a zupełnie niesłusznie są wkładki na deskę sedesową. Jednorazowe, rozkładane na desce umożliwiają skorzystanie z toalety w sposób możliwie najbardziej ograniczający kontakt z bakteriami. Oczywiście w takim przypadku nie można również zapomnieć o montażu kosza na nieczystości wyposażonego w klapę, gdyż nie spuszcza się ich w toalecie. Stosowanie wkładów ma jeszcze jeden duży plus, a mianowicie ogranicza marnotrawstwo papieru toaletowego, którego w rezultacie ciągle brakuje.

Top 4: przepełnione kosze na śmieci

Kolejną „zbrodnią” w toaletach publicznych są przepełnione kosze na śmieci. Jeśli stosuje się te otwarte przy strefie umywalkowej to powoduje to góry śmieci i często porozrzucany na ziemi papier do rąk. Dlatego regularne ich opróżnianie, a także stosowanie modeli z klapą jest niezbędne. Najlepiej, by była to klapa otwierana na pedał, gdyż korzystanie z pełnego bakterii zwykłego kosza po uprzednim umyciu rąk powoduje, że znów trafiają na nie groźne bakterie, które osiadają na ręcznie otwieranej klapie.

Top 5: zbyt długo suszące lub nie działające suszarki do rąk

Ostatnim irytującym elementem toalety publicznej są zbyt długo działające, niewydajne suszarki do rąk. Długie suszenie rąk może przyprawiać o irytację i najczęściej kończy się na tym, że użytkownicy toalet w ogóle z nich rezygnują. Wybór suszarki do rąk renomowanego producenta zapewnia nie tylko energooszczędność, ale również szybsze suszenie. Najlepsze są oczywiście suszarki do rąk kieszeniowe. Początkowo większa inwestycja zwrócić się ze względu na energooszczędność urządzenia, dzięki wysokiej klasie energetycznej.

Już wiadomo, co jest szczególnie irytujące. Jak widać można to łatwo zmienić i odczarować złą sławę toalet publicznych. Oczywiście bardzo istotne znaczenie mają również inne czynniki zwiększające komfort, jak głośniki z których płynie muzyka czy przede wszystkim odświeżacze powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here